2. Oddělení

Družinové akce v červnu:

6. 6. 2018

Vystoupení dětského kočovného divadla z Kyjova v MUZEU KERAMIKY, vstupné 40,- Kč. Toto představení bude přístupné také pro veřejnost.

Všichni jste srdečně zváni :-)

13. 6. 2018 ​- Zdravá pětka

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který plní žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou vysvědčení a dárečky.

19. 6. 2018 - Človíčkova stezka - Sportpark Rybníček ve Starém Městě.

Interaktivní naučná stezka pro všechny zvídavé človíčky. O tom, jak vznikal sport, od pračlověka až po novodobé Olympijské hry.

Cílem Človíčkovy stezky je ukázat malým človíčkům i jejich hravým rodičům, co je podstatou sportu, ale nejen jako vrcholového fyzického výkonu. Dozvíte se, co je to „ideál krásy těla a ducha“, odkud se vzaly Olympijské hry nebo jak sport ovlivňovala ve středověku víra v Boha.

Součástí Človíčkovy stezky je i RC dráha pro autíčka na dálkové ovládání, ohniště a další atrakce.

První jarní obrázky

Krásné jarní prázdniny přeji všem dětem a rodičům

Ztráty a nálezy

Kloboukový karneval

Napsali o nás:

Nový rok a nová tvoření :-)

Zimní radovánky na sněhu :-)

Výhra

Protože se blíží čas dárků a radosti, chtěla jsem udělat také radost já dětem. Tajně, aby děti nic netušily jsem se zúčastnila soutěže na stránkách "Zabav děti.cz". Poslala jsem do soutěže fotografii, jak děti tvoří andílky, protože vystihovala tvorbu a kreativitu. Přestože jsem se do soutěže přihlásila pozdě, za pouhé 4 dny jsme získali 251 hlasů, což nám zajistilo prvenství a krásnou cenu. Naší odměnou je originální sada JollyStrings - veselé provázky kombinující kreativitu a pohyb. Jak děti využily svoji tvořivost je patrné z fotografií. První fotografie je ta vítězná.

Muzikoterapie

Na fotografie z muzikoterapie se můžete podívat, když kliknete vlevo v červeném sloupci na slovo "aktuálně".

Martin na bílém koni

S dětmi jsme si pustili v interaktivní učebně krásný dokument o Sv. Martinovi. Dětem zde byly vysvětleny souvislosti - jak Martin (římský voják) pomohl žebrákovi, kdo jej prozradil, po čem celý život toužil, jaké tradice dodržujeme atd.

Následně děti malovaly své bílé koníčky a moc se jim to povedlo.

Sypaná technika

Taneční vystoupení