Zápis do první třídy
Zápis do první třídy
před 19 dny, 5.3.2018
Úspěšný únor
Úspěšný únor
před 1 měsícem, 14.2.2018
Kloboukový karneval
Kloboukový karneval
před 2 měsíci, 29.1.2018
9. Školní ples
9. Školní ples
před 2 měsíci, 27.1.2018

Aktuálně

Beseda se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou 

Každý rok se v měsíci březnu věnujeme s dětmi tématu knih. Proč číst, jak číst, co číst ... Pro inspiraci jsme si pozvali spisovatelku dětských knih Zuzanu Pospíšilovou. Tato autorka více než 80 knih pro děti nás svým vyprávěním vtáhla do úplně jiného světa. Děti byly naprosto perfektní, dokázala je nadchnout pro své knihy a pokud ještě váháte, zda si nějakou z jejich knih pořídit, tak neváhejte a rychle objednávejte - STOJÍ VŠECHNY ZA TO !

Motto: Ten, kdo radost rozdává, ten ji také dostává.

http://www.zuzanapospisilova.svet-stranek.cz/

Bublinové inspirace

Potřebujete zabavit děti? Stačí mít doma po ruce malou, seříznutou pet lahev, starou silonku, gumičku, vodu, jar, barevnou tuš nebo inkoust, brčko a můžete kouzlit krásné obrázky.

Náhradní provoz ve škole

Tvoření dětí obou oddělení mezi školními lavicemi z důvodu stavebních prací v budově ŠD . Děti vytvořily krásné mozaikové TIFFANYHO LAMPY.

Kloboukový karneval 9. 2. 2018

Napsali o nás:

https://slovacky.denik.cz/galerie/kloboukovy-karneval-v-tupesich.html?mm=8517781

Všem děkujeme za účast na našem kloboukovém karnevale. Moc nás to těší, že se za námi každoročně vracíte, soutěžíte, tancujete a radujete se :-). Opět je to pro nás krásná zpětná vazba. Rovněž mnohokrát děkujeme za pomoc při tvorbě tomboly pro děti. 

Všechny masky a klobouky byly dokonalé, děti byly veselé, hravé a my je máme rády.

Děkujeme a těšíme se na další karneval opět za rok.

Marťa a Barča ♥


Smajlíkov 24. 1. 2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus facilisis nibh eu imperdiet. Suspendisse ultricies ultricies orci. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Etiam ac mauris luctus odio pretium bibendum. Phasellus consequat nunc congue dui ultrices sodales. Vestibulum tincidunt, neque in tristique varius, nisi libero convallis risus, a viverra erat leo in ante. Fusce condimentum, est non rhoncus interdum, elit augue fermentum magna, eu aliquam est purus vitae eros.

Muzikoterapie

Krásné, relaxační a inspirativní odpoledne děti zažily v pátek 24. 11. při muzikoterapii. Svým povídáním nás paní muzikoterapeutka přenesla do Asie, Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky, na Slovensko, ale také k nám do Čech.

Děti si zahrály na tibetské misky, procvičily si své trapézové svaly při hře na ptáčky a vyslechly muzikoterapeutickou pohádku o bílé kočičce. Malá bílá kočička se ztratila v pralese a hledala cestu zpět za pomocí hudebních nástrojů. 

"Letí, letí modrý pták (hra na bzučák), který vždycky ví co a jak. A ten pták nám poví příběh pohádkový .... "

Nejkrásnější byla hra na starodávné hudební nástroje. Dozvěděli jsme se, že každý nástroj nás dokáže něčemu naučit. Dešťová hůl, vyrobená z bambusu, nás učí trpělivosti. A čemu nás učí salašnická fujara, žabka neboli štěrkadélko, brumle, bzučák, tibetská miska, koncovka, též zvaná píšťalka? Určitě meditovat, nalézat v sobě klid, dobro a probouzet náš potenciál.

Podle archeologických vykopávek byl hudební luk čili ústní harfa vynalezen před 40 000 lety. Což je unikátní zjištění :-).

Nejúžasnějším nástrojem je však náš hlas, protože je nejléčivějším nástrojem na světě. ♥


Výtvarná soutěž

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 byla naše školní jídelna zaplněna malými malíři. Děti z Nedakonic, Boršic, Osvětiman, Buchlovic, Zlechova, Polešovic a Tupes soutěžily o nejkrásnější obrázek. Téma letošního, již 4. ročníku bylo: "NAMALUJ SI SVÉHO ANDĚLA". Technika byla zvolena "mokrá" - temperové barvy, vodové barvy a pro zpestření mohly děti andílky polepit různými doplňky.

Všechny děti měly překrásné obrázky. Hodnoceny byly 2 kategorie. 1. a 2. třída a 3. a 4. třída. Naše Danielka Kostílková si vymalovala krásné 3. místo ve své kategorii.

Všem děkujeme za účast a příští rok opět naviděnou.

Fotbalové utkání

11. 10. 2017 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje mezi družinami v Buchlovicích. Naše družstvo sice neobsadilo žádnou vítěznou příčku, nicméně si kluci pěkně zahráli a zjistili, že je pořád co zdokonalovat  :-). Děkujeme všem za účast a rodičům za spolupráci.