Mikuláš
před 10 dny, 6.12.2017
Bible a my - okresní kolo
před 12 dny, 4.12.2017
Ježíškovy dílničky - 6.12.2017
před 19 dny, 27.11.2017
Předvánoční akce ZŠ a MŠ Tupesy
před 22 dny, 24.11.2017

Muzikoterapie

Krásné, relaxační a inspirativní odpoledne děti zažily v pátek 24. 11. při muzikoterapii. Svým povídáním nás paní muzikoterapeutka přenesla do Asie, Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky, na Slovensko, ale také k nám do Čech.

Děti si zahrály na tibetské misky, procvičily si své trapézové svaly při hře na ptáčky a vyslechly muzikoterapeutickou pohádku o bílé kočičce. Malá bílá kočička se ztratila v pralese a hledala cestu zpět za pomocí hudebních nástrojů.

"Letí, letí modrý pták (hra na bzučák), který vždycky ví co a jak. A ten pták nám poví příběh pohádkový .... "

Nejkrásnější byla hra na starodávné hudební nástroje. Dozvěděli jsme se, že každý nástroj nás dokáže něčemu naučit. Dešťová hůl, vyrobená z bambusu, nás učí trpělivosti. A čemu nás učí salašnická fujara, žabka neboli štěrkadélko, brumle, bzučák, tibetská miska, koncovka, též zvaná píšťalka? Určitě meditovat, nalézat v sobě klid, dobro a probouzet náš potenciál.

Podle archeologických vykopávek byl hudební luk čili ústní harfa vynalezen před 40 000 lety. Což je unikátní zjištění :-).

Nejúžasnějším nástrojem je však náš hlas, protože je nejléčivějším nástrojem na světě. ♥

Výtvarná soutěž

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 byla naše školní jídelna zaplněna malými malíři. Děti z Nedakonic, Boršic, Osvětiman, Buchlovic, Zlechova, Polešovic a Tupes soutěžily o nejkrásnější obrázek. Téma letošního, již 4. ročníku bylo: "NAMALUJ SI SVÉHO ANDĚLA". Technika byla zvolena "mokrá" - temperové barvy, vodové barvy a pro zpestření mohly děti andílky polepit různými doplňky.

Všechny děti měly překrásné obrázky. Hodnoceny byly 2 kategorie. 1. a 2. třída a 3. a 4. třída. Naše Danielka Kostílková si vymalovala krásné 3. místo ve své kategorii.

Všem děkujeme za účast a příští rok opět naviděnou.

Fotbalové utkání

11. 10. 2017 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje mezi družinami v Buchlovicích. Naše družstvo sice neobsadilo žádnou vítěznou příčku, nicméně si kluci pěkně zahráli a zjistili, že je pořád co zdokonalovat  :-). Děkujeme všem za účast a rodičům za spolupráci.