Závěr šk.roku 2018-2019
Praha 2019
před 2 měsíci, 7.5.2019

Beseda se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou

Krásné, páteční odpoledne jsme zažili v pátek 17. 5. 2019 , kdy si s námi přijela popovídat o své lásce ke psaní spisovatelka dětských knih Ivana Peroutková. Dozvěděli jsme se, jaká náhoda ji zrovna ke psaní knížek pro děti přivedla, co ji při psaní ovlivňuje a motivuje a jaké jsou její plány do budoucna. A kdo pozorně poslouchal, dozvěděl se, že jejím velkým snem je ilustrovat svou knihu a nechat ušít krásné panenky podle hrdinek svých knih  :-).

Turnaj ve vybíjené v Boršicích a naše krásné umístění na 2. místě  :-)

Školní družina Boršice pořádala letos první ročník ve vybíjené. My jsme se zúčastnili v této sestavě: druhá třída: Vanesska a Duck, třeťáci: Maty, Alžbětka, Kuba a Markétka. Soutěžilo 6 týmů, hrál každý s každým. Po posledním zápase jsme měli se Zlechovem stejný počtem bodů. Museli jsme dát poslední, rozhodující zápas. K naší smůle nás Zlechov porazil, ale přivezli jsme domů krásné druhé umístění. Díky všem šikovným hráčům :-).

Pruhovaný karneval

Ježíškovy dílničky

Fotbalové utkání mezi družinami

Ve středu 3. října se výběr žáků 1. – 4. třídy zúčastnil tradičního Fotbalového turnaje družin v Buchlovicích. Letošní novinkou od pořadatele bylo pozvání do nové sportovní haly. Hrálo se v sestavě 5 hráčů + 1 brankář a pro jistotu jsme s sebou vzali i nějaké náhradníky. Základní sestavu, kterou tvořili Lukáš, Romča, Maty, David a Anetka, bezkonkurenčně v bráně jistila Dáňa. Na střídačce byli připraveni kdykoliv naskočit, a také několikrát naskočili, Roman a Tobík. Jako jediný tým jsme měli nasazené v sestavě holky, a to hned dvě. Hráči měli situaci docela těžkou, když hráli na celé velké hřiště. To s sebou neslo poměrně malou možnost útoků. Nicméně, většinu zápasů jsme proměnili ve vítězství a v závěru i velmi slušný výsledek celého turnaje. Náš tým si nakonec odvezl zasloužené 1. místo v konkurenci sedmi týmů. A to je určitě krásný výsledek a zúročení celé přípravy. Ať se jim i nadále daří.