Mikuláš
Mikuláš
před 10 dny, 6.12.2017
Bible a my - okresní kolo
Bible a my - okresní kolo
před 12 dny, 4.12.2017
Ježíškovy dílničky - 6.12.2017
Ježíškovy dílničky - 6.12.2017
před 19 dny, 27.11.2017
Předvánoční akce ZŠ a MŠ Tupesy
Předvánoční akce ZŠ a MŠ Tupesy
před 22 dny, 24.11.2017

1. Oddělení

Týden od 6. listopadu

V tomto týdnu se budeme věnovat tématu sv. Martina. Něco si určitě vyrobíme, něco povíme a pokud se to podaří, mám pro děti připraven krásný dokument České televize o významu osoby sv. Martina a všech legendách, které jsou s ním spojeny. 


Týden od 13. listopadu

V tomto týdnu se lehce dotkneme tématu státního svátku 17. listopadu. A víte, že v úterý 14. listopadu je Den bez aut? Jaké známe dopravní prostředky, které nejčastěji používáme, jak často používáme náš nejpřirozenější dopravní prostředek - vlastní nohy? Něco málo si na toto téma určitě vytvoříme. 


Týden od 20. listopadu

Jaké komunikační prostředky využíváme? Umíme mluvit, slušně pozdravit? A co psát? Trošku cviku nikomu neublíží. V tomto týdnu za námi také přijede opět paní muzikoterapeutka. V pátek 24. listopadu dětem ukáže tradiční i netradiční hudební nástroje, na většinu z nich jim zahraje, na některé budou dokonce hrát i děti, převypráví a přehraje dětem muzikoterapeutickou pohádku a za zvuku hudby budou děti relaxovat. Hmmmmm - jak já už se na to těším.


Týden od 27. listopadu

V tomto týdnu si připomeneme další Pastelkový svátek. Tentokrát se jmenuje "1+1 Pohlednice a známka". S dětmi si vyrobíme vlastní pohlednici, kterou se naučíme správně napsat a poté také poslat. Navážeme tak lehce na téma z minulého týdne o komunikaci. Děti budou potřebovat vlastní poštovní známku v hodnotě 16,-Kč (případně tuto částku a já známky dětem koupím). Dále budou děti znát, případně mít napsanou, adresu domů nebo na někoho, komu pohlednici odešlou. Pokud by chtěl někdo odeslat více pohlednic, je třeba mít potřebný počet známek a znát adresy. V tomto týdnu se už také začneme připravovat na Advent. 


Pokud máte k dispozici nějaký materiál vhodný ke tvoření, budu ráda za nabídku. Děkuji za spolupráci


Barbora