Noc s Andersenem 2019
Noc s Andersenem 2019
před 2 dny, 21.3.2019
Zápis do první třídy
Zápis do první třídy
před 11 dny, 13.3.2019
Lego výstava
Lego výstava
před 12 dny, 12.3.2019

Rodiče do školy

Dnes 12.10. 2018 proběhl 3.ročník akce pořádané školou a Radou školy Rodiče do školy, která je určena pro žáky 8. a 9. třídy. Podstata této akce spočívá v tom, že tři - čtyři odvážní rodiče představí v krátkých prezentacích žákům svou práci.

Poví jim o jejích kladech i záporech, o potřebném vzdělání  i o uplatnění na trhu práce.  Žáci, kteří se nacházejí v období, kdy musí přemýšlet nad tím, kam povedou jejich kroky po ZŠ,  se tak mají možnost seznámit s profesemi, které v jejich blízkém okolí možná nikdo nevykonává, a dozvědět se o nich od lidí, kteří mají svou práci rádi a dovedou o ní zajímavě popovídat.

V tomto roce se před osmáky a  deváťáky postavili a svá zaměstnání představili - kapitán Václav Tomaník (Policie ČR, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje – Centrum mezinárodní spolupráce) a rotmistr Jiří Dudešek (zástupce velitele čety – 74. lehký motorizovaný prapor Bučovice). Ženy tentokrát reprezentovala studentka Tereza Milošová, která žákům popovídala o možnostech studia na zahraničních školách. Přednášky byly velice zajímavé a poutavé, většinou doplněné různými ukázkami.

Všem jim moc děkujeme!

Pokud by měl někdo z řad rodičů i veřejnosti zájem  zúčastnit se příštího ročníku akce Rodiče do školy a představit zase svoje zaměstnání nebo povolání, budeme rádi.

Mgr. Karla Milošová