Anglický jazyk

13. 3.

- uč. str. 6 - čísla 1 - 12

         str. 8 - slova, vše je opakování

         str. 12 - zkusit číst


20. 3.

- uč. str. 14 - nová lekce "My farm" - seznam se s anglickými názvy zvířat, která žijí na farmě a nauč se je. Výborně ti pomůže interaktivní učebnice angličtiny na http://ucebnice.online/ (angličtina, 2. ročník, 2.díl). Vše je tam nahrané i zvukově, takže uslyšíš správnou výslovnost

Jednoduše ti to napíšu i sem: a cow [e kau], a lamb [e lemb], a horse [e hors], a chicken [e čikn], a puppy [e papy], a hen [e hen], a pig [e pig], a kitten [e kitn], a duck [e dak], a goat [e gout]

Ptej se: What is it?  a odpovídej celou větou: It's a cow (a lamb, a horse...).

         str. 16 - cv. 3 - zkus pojmenovat všechna zvířátka, která ses naučil(a), případně je i spočítej (1 kůň - one horse, 2 kozy - two goats....

Komu to půjde, může si nacvičit novou větu: How many animals have you got? [hau meny enimls hev jů got](Kolik zvířat máš?) - místo slova animals budeme doplňovat různá zvířata, např. How many pigs (lambs, cows...) have you got?  (Kolik máš prasat, jehňat, krav...?) (Název zvířat musí být vždy v množném čísle). Příští hodinu budeme trénovat tyto otázky i odpovědi na ně.

Vím, že je to pro mnohé z vás hodně složité a těžké, ale věřím, že to zvládnete. Jste šikulky! ☺

Rodičům mnohokrát děkuji za pomoc a spolupráci!


27. 3.

Zopakuj si názvy všech zvířat z minulé hodiny, říkej si je v jednotném i množném čísle (např. a hen, hens….) a ukazuj na obrázcích v učebnici.

uč. str. 17/ cv. 4 –zkus natrénovat větu „Kolik zvířat máš?“ „How many animals have you got?“ (viz zápis z minula) a odpověď „I have (= I´ve) got five ducks.  [aj hev (ajv) got faiv daks.]buď říkáš I have got…. nebo I´ve got….

Pracuj s interaktivní učebnicí na http://ucebnice.online/ -  na str. 16 si udělej obě interaktivní cvičení (klikni na ikonku IC vlevo na stránce) a na str. 17 klikni na ikonku „kamera“ – poslechni a opakuj.

Kdo chce, může si poslechnout pohádku na str. 18 a zkusí správně přiřadit, co jednotlivá prasátka říkají. (klikneš na ikonu cédéčka)

Přeji hodně zdaru při učení, věřím, že to zvládnete.