Milí sedmáci,

kromě cvičení zadaného do PS si vypracujete do sešitu tato cvičení:

51/1c

53/1,2a

ústně 37/7

doporučuji dále na procvičení všeho pravopisu stránky online umímecesky.cz

další práce vám bude tímto způsobem zadána v pondělí 16.3.2020

domácí výuka

MLUVNICE     16.3. - 20.3.

PS str.39/5 - doplnit ,

5 vět vypracovat do sešitu  jako bublinkové grafy s vazbami závislostí VČ

40/7a)

PS str.43/1,2,5,6

dále čekejte oslovení mailem do skupiny přes online cvičení, podobně jako v matematice                        LITERATURA

využijte čas na četbu, pokud jste si nestihli vyzvednout ČL, můžete si vytisknout z přílohy.

čítanka 135-143, za textem ústně úkoly

158-162, čtení, otázky za textem

Nově do češtiny: vyzkoušíme si poprvé cvičení na stránkách, kde jste zaregistrováni i pro matematiku,

úkol se objeví zítra a poprosím vypracovat a zaslat  do čtvrtka .

MLUVNICE           (zadáno 20.3.)

PS- str.33 tabulka PŘÍSLOVEČNÉ URČENÍ (Pu)

-tabulku si opiš, příp. vystřihni a nalep do sešitu, stačí jen 2.část tabulky , kde jsou vypsány druhy ,

poté vyzkoušej PS str 33/4 - 6 vět minimálně, poté zkontroluj ve výsledcích

- je možné, že všem nebude toto učivo zcela jasné, probereme a vysvětlíme dodatečně ve škole.

Co nejdříve dodám také prezentaci pro vysvětlení a přehlednost o tomto VČ.

Pozn. na online cvičení reagovala podle zadání jen třetina z vás, proto prosím o maximální zapojení.

Během dnešního dne přidám další procvičovací cvičení - vypracujte tedy všichni.

Následuje přehledná prezentace  o PŘÍSLOVEČNÉM URČENÍ - pro ty, co nepochopili z PS

DOMÁCÍ VÝUKA 23.3. - 27.3.

MLUVNICE

-pro tento týden vypracujte PL, který zasílám v příloze , poté pošlete v mailu zpátky nebo ofoťte  do     mobilu a  pošlete do konce týdne na můj školní mail

- čekejte další úkoly na skupině cvičení online, stále nemám vypracované úkoly ode všech. Těm , kteří se zapojili, děkuji, pokračujte takto i nadále, výsledky byly vcelku dobré.

- jakýmkoliv způsobem si procvičujte pravopis stejně jako v předchozím týdnu, pokud nevíte, kde hledat, napište mi mail

- pokud máte jakékoliv obtíže či připomínky, napište nebo mi zavolejte, zpětná vazba je  pro nás velmi důležitá  - děkuji za ni.

-práci do literatury a slohu očekávejte ve středu 25.3.

str. 173 - Práce s informacemi

přečíst článek Čechy před začátkem husitství 170 - 171

vypracovat  úkoly k textu  str.171/1a, b, c, d - vytvořte dokument ve Wordu s vypracováním a zašlete v příloze na mou adresu nejpozději do příští středy 1.4.

LITERATURA

projděte si následující prezentaci, je to víceméně opakování a upřesnění z loňského roku, zkoušejte doplňovat ústně prázdná místa, pokud někdo bude mít problém s otevřením, napište mi mail, jinak budu počítat, že jste si to prošli. Není potřeba si dělat zápis do sešitu, jen si zopakovat a osvojit pojmy z tohoto tématu.

DOMÁCÍ VÝUKA 30.3. - 3.4. 2020

poznámky k výuce a komunikaci:

- dostali jste nový PS  2.díl do češtiny

- v úkolech přes online cvičení mi stále chybí úkoly od 7 z vás, pokud máte problém s posíláním, napište mi prosím  mail nebo se jinak spojte!

- práci do slohu a literatury opět zadám ve středu

- kromě školní práce vyplňte a odešlete dotazník, abych měla od všech zpětnou vazbu , jak zvládáte práci z domu (na těchto stránkách se objeví v pondělí 30.3.).

Všechny zdravím na dálku!

MLUVNICE

1) nové zadání na procvičování pravopisu online cvičení, tentokrát ve dvou dávkách, sledujte termín odevzdání, jinak nebudete vyhodnoceni a zahrnuti do přehledu.

2) PROCVIČOVÁNÍ GRAFŮ VČ- máte v příloze, buď vypracujte do sešitu, vyfoťte a pošlete do pátku nebo                                                   vypracujte do vytištěné přílohy a opět zašlete na můj školní mail

3) nové učivo: NAUKA O VÝZNAMU SLOV

práce s PS 2, str. 10 -  z tabulky si udělejte zápis  nebo ofoťte a zapište do sešitu, nevystřihujte, budeme se vracet k předchozí straně

pojmy k zapsání a osvojení:

SLOVO

SOUSLOVÍ

VÝZNAM SLOV věcný a mluvnický

RČENÍ

úkoly k tomuto učivu:

PS 2 - str. 10/1 -projít ústně

10/2 z 1. věty zapsat  a určit vyznačená slova do sešitu

10/3 ,4

11/ 5,7

11/8 (pozn. - širší význam = slova nadřazená)

11/9 , 10

4) na procvičení Pu (příslovečného určení) si vyzkoušejte testík z přílohy, správné řešení zde napíšu

v pátek

DOTAZNÍK- DOMÁCÍ VÝUKA

vypracujte úkol podle zadání na příloze, na splnění máte 14 dní, do 15.4. 2020

text vytvořte ve Wordu a zašlete mailem nebo napište do sešitu , ofoťte a také zašlete mailem. Rozsah textu- minimálně 20 vět nebo 100 slov.

čítanka str. 49-50

na základě četby vyplň krátký kvíz a odešli

pro vyplnění kvízu klikni na  ČÍTANKA

DOMÁCÍ VÝUKA - 6.3. - 8.3.

MLUVNICE

1) nově zadané procvičení pravopisu v online cvičení, hlídejte si termín odevzdání!

2) nové učivo: větný člen PŘÍVLASTEK , zápis si udělejte podle následující přílohy nebo

z PS 1.díl strana 34.

Na procvičení učiva o VČ si najděte stránky umimecesky.cz, kapitola VĚTNÉ ČLENY, doporučuji lehkou úroveň nebo dle vašich schopností i těžší zadání

3) vyplňte KVÍZ, odkaz je uveden níže, určování VČ, vyplní všichni a odešlou do konce týdne!

KVÍZ       - klikni na odkaz              https://forms.gle/G216jyTT3Aw4uJc86

dokončujte a zasílejte práci, kterou máte zadánu do 15.4.,

v zadání je vytvořit všechny varianty , a). b) i c)

žádný nový úkol,