Český jazyk

Číst Slabikář po stranu 57, pracovní sešit 29-32, PS po stranu 24, zkoušejte skládat slova např. houká, husa, hora, hotovo, pohár,napište si cvičně diktát -husa, noha, duha, duha,hole, house.Moc prosím rodiče o pomoc. DĚKUJI. Toto zkuste zvládnout do středy.

Čtěte prosím chvíli každý den, pokud bude potřeba dělejte i obloučky dle slabik.Ve středu vám pošlu další úkoly ,budeme dělat nové písmenko B. Můžete mně zavolat nebo napsat jak se daří, popřípadě ofotit psaní na whatsapp.

UČIVO DO 23/3

Slabikář 58- číst hlasitě, poté tiché čtení - čtou jen oči, zkoušejte vymyslet další slova na  B, pracovní sešit strana 33, splnit i úkoly pod lištou .

Písanka 25, 26, nové písmeno nejprve vyzkoušejte napsat ve vzduchu, pak procvičte na mazací tabulku , pak teprve do sešitu. Před každým psaním procvičte prsty rukou, pište nejvíce 5 řádků najednou. Pokud chcete procvičit nové učivo,tak doporučuji školákov.cz- hláska a písmeno B. Přeji hodně zdaru a rodičům děkuji za velkou pomoc v této nelehké situaci.

UČIVO NA ÚTERÝ 24/3 A STŘEDU 25/3

Slabikář strana 59, přečíst, pak přepište do sešitu nebo na papír psacím písmem slova ze zeleného a žlutého sloupce. Vystřihněte si b, B a skládejte ze všech písmen ze složky různá slova -například 10 minut.Kolik slov dokážete poskládat? Písanka strana 27- velké B ,nejprve ale procvičte ve vzduchu a na tabulce.

ÚKOLY NA 26/3, 27/3 A 30/3

Nejprve bych chtěla poděkovat všem, kteří mně posílají ofocené sešity , zprávy o své práci..jak se jim daří.....

Budu ráda, pokud se ostatní také jednou týdně ozvou.

Slabikář strana 60, také můžete opakovat čtení z předchozích stran.

Doporučuji diktát- bota, doma, pupen, basa,potok, duben, doba. Při problémech s písmeny p,b,d je dobré nejdříve skládat slabiky a slova z písmenek ze složky.

Písanku necháme na příští týden, vy doma pište na papír třeba názvy zvířat ,které už samostatně zvládnete.

ÚTERÝ 31/3 A STŘEDA1/4

Stranu 60 ve Slabikáři si necháme až na Velikonoce, naučíme se teď nové písmenko Č.

Čenda šel dnes do školy a dostal nové úkoly.Kdopak mu děti radu dá, co vše na písmeno Č začíná?

Vymýšlejte co nejvíce slov, potom zkuste říkat slova, která mají Č kdekoliv ve slově.Písmeno č si také vystřihněte.

Slabikář strana 62- přečtěte stranu, v říkance nahoře vyhledejte č, můžete se ji i naučit. Trénujete tím paměť. Na straně 63 přečtěte alespoň domek a boční sloupce.Pak zkuste napsat č na tabulku,jistě vám půjde, umíte pěkně c. Procvičte ho v písance strana 28.Písmeno č můžete taky procvičit na ucebnice.online. Vyberete si zde Poznáváme abecedu- 93, 94.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus facilisis nibh eu imperdiet. Suspendisse ultricies ultricies orci. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Etiam ac mauris luctus odio pretium bibendum. Phasellus consequat nunc congue dui ultrices sodales. Vestibulum tincidunt, neque in tristique varius, nisi libero convallis risus, a viverra erat leo in ante. Fusce condimentum, est non rhoncus interdum, elit augue fermentum magna, eu aliquam est purus vitae eros.