Nový kroužek - nepřehlédněte!!
před 3 hodinami, 17.9.2021
Polytechnická výuka pokračuje
před 3 hodinami, 17.9.2021
Léto s kamarády
před 2 měsíci, 2.8.2021

… JEŠTĚ NEKONČÍME

..aktivní a zábavné prodloužení školního roku 2020 - 2021 se Školní družinou Tupesy :-)

Letošní školní rok byl pro nás všechny takový jiný. Moc jsme si neužili společné aktivity, a tak nějak se nám pak nechtělo se prostě 30. června po vysvědčení rozejít na prázdniny. Proto jsme si ty společné chvíle trošku protáhli. 1. a 2. července jsme společně podnikli 2 výlety.

Nejprve jsme vyrazili do Kroměříže a v pátek potom po změně do Smajlíkova. Hned první den nám plány zkomplikovalo zpoždění autobusu, díky kterému nám ujel vlak. A jak to tak bývá – zpoždění střídalo další zpoždění – což nakonec způsobilo malou změnu programu za pochodu. V Kroměříži jsme se vypravili do Zrcadlového bludiště, kde si děti opravdu užívaly. Mezitím jsme se po skupinkách vystřídali v Podzámecké zahradě u zvířátek. Z další návštěvy bludiště v Květné zahradě už pak z časových důvodů sice sešlo, ale vynahradili jsme si to alespoň zmrzlinou z místní cukrárny. Pro některé byla zážitkem jistě i cesta vlakem. Vždyť některé děti se přiznaly, že jedou vlakem poprvé nebo po hodně dlouhé době.

Na pátek jsme sice původně plánovali pěší výlet na rozhlednu na Salaši a pak přes Chabaně pěšky do Tupes. Nicméně – počasí trošku zlobilo – proto jsme raději předem pozměnili program na tzv. mokrou variantu. A tou byla návštěva Smajlíkova. A tato aktivita asi nikdy nezklamala. Dospělá část výpravy doteď nechápe, kde se v dětech vzalo tolik energie na hodiny blbnutí na atrakcích. Někteří pak dokonce cestou zpět v autobuse i usnuli vyčerpáním.

Tak jsme tedy zlehka odstartovali prázdniny. Užívejte dalších letních dnů v pohodě a bez úrazů.

Bára, Marťa a Maru