Nový kroužek - nepřehlédněte!!
před 4 hodinami, 17.9.2021
Polytechnická výuka pokračuje
před 4 hodinami, 17.9.2021
Léto s kamarády
před 2 měsíci, 2.8.2021

Léto s kamarády

V týdnu 12. – 16. července jsme prožili společně příměstský tábor s názvem Léto s kamarády. Pro dvacítku dětí z naší školy to byl navíc týden plný dobrodružství a výletů. Tento Letní kemp byl v rámci projektu podpořen MŠMT. Mimo klasický zábavný program jsme tak zařadili spoustu vzdělávacích programů a aktivit.

V pondělí jsme si vyrobili táborová trika, abychom na výletech byli stejní a viditelní. Zároveň jsme začali zdobit také Putovní kamínky, které děti během prázdnin rozvezou a umístí na různá místa. Odpoledne jsem strávili na hřišti, kde jsme v rámci táborových skupin sbírali body na Klíče poznání a vědomostí.

V úterý jsme se vypravili na první z výletů do Parku Rochus na program Šaty rostou na louce. Děti si prakticky vyzkoušely práci se lnem z pole až do podoby oblečení. Zvládli jsme len vyčesat, nalámat, spřádat na kolovrátku a tkát na stavu. Domů jsme si vyrobili záložku nebo obrázek klauna, na kterém jsme se naučili přišívat knoflík.

Středeční počasí nám sice moc nepřálo, ale nám to vlastně ani nevadilo. Tento den jsme měli v plánu vzdělávací den formou her. Dopoledne jsme tedy procvičovali probrané učivo z uplynulého školního roku v rámci hry Škola za školou. Úkoly z logiky, matematiky, českého jazyka, čtení, prvouky apod. děti vypracovávaly podle ročníků. Dále jsme zvládli několik vědomostních kvízů a her. Během odpočinkových aktivit jsme dodělali Putovní kamínky.

Dalším výletem byla výprava za historií sportu na Človíčkovu stezku do Sportparku Rybníček. A sportu jsme se ve čtvrtek věnovali také prakticky. Mimo interaktivní stezku jsme absolvovali také kruhový trénink s trenérem. A popravdě, dal nám do těla. Odměnou byl pro všechny táborák. Cestou zpět jsme se ještě zastavili ve Staroměstské minifarmě. Zvířátkům jsme přinesli nějaké krmení a se zájmem jsme s nimi strávili část odpoledne.

Posledním výletním dnem byl pátek. Ten jsme pojali jako takovou odměnu. Dětský svět ve Sport Centru Morava děti s nadšením uvítaly. Ani přibližně 4,5 hodinové řádění v areálu některé děti příliš neunavilo. V rámci dne jsme si dopřáli také oběd, zákusek a zmrzlinu přímo v areálu. Závěrečné zhodnocení celého týdne a rozdávání odměn už byla jen taková hezká tečka za celým táborem.

Rozloučili jsme se zvesela a popřáli si krásný zbytek prázdnin. A za nás, vedoucí, ještě dodáváme – užijte si ty prázdniny v pohodě a hlavně ve zdraví.

Bára a Marťa