Matematika

V učebnici dokončit stranu 39, Moje první počítání 41-43, některé děti mají tuto učebnici ve škole. Můžete se pro ni stavit v pondělí dopoledne ve škole,popřípadě zavolejte a domluvíme se jinak.

POKYNY K DALŠÍ DOMÁCÍ PRÁCI- do pondělí 23.3.2020

Učebnice M strana 36-prosím o přečtení zadání rodiče nebo starší sourozence, úkol 5 zvládnou děti samostatně.Ve volných chvílích zadávejte prosím dětem ústně příklady na + a - do 10, můžete tvořit jednoduché slovní úlohy a děti odpoví ústně.Příští týden nás čeká počítání přes desítku,kdo by potřeboval půjčit počítadlo, tak zavolejte.Pokud máte možnost, tak učivo můžete zábavně procvičit na školákov.cz, vyhledáte první třídu a počítání do deseti.

UČIVO NA ÚTERÝ 24/3 A STŘEDU 25/3

Moje první počítání strana 44- druhou polovinu strany- pouze příklady. Dále slovní úlohy na straně 47- zadávejte prosím dětem ústně,děti řeknou příklad a odpověď.

ÚKOLY NA 26/3, 27/3 A 30/3

Moje první počítání strana 46 a 48. Dále prosím vystříhněte papírové penízky z druhého dílu- Počítáme do dvaceti a uložte do obálky. Budeme je později využívat ke hře na obchod. Opakujte + a - do deseti, třeba rodiče dají příklad a vy zvednete výsledek- kartičku čísel, kterou máte ve složce.

ÚTERÝ 31/3 A STŘEDA 1/4

Zkuste se zamyslet, co kolem vás má tvar koule -míč, a co krychle- kostka. Uvědomte si rozdíl mezi koulí a krychlí. Vypracujte v učebnici stranu 40,41. Kdo má kostky, vyzkouší si z nich stavět.

Pokud vám zbyde čas, tak si zahrejte ČLOVĚČE NEZLOB SE.Třeba se sourozencem,ať mají rodiče chvíli volno. Tvar koule má i míč, tak se protáhněte a házejte si. Ale opatrně, ať něco nerozbijete.

ČTVRTEK 2/4, PÁTEK 3/4, PONDĚLÍ 6/4

Nejprve zkuste potrénovat počítání po jedné do dvaceti, pomoci vám může počítadlo. Pak si připravte 20 předmětů- vršků,knoflíků,fazolek nebo něco podobného. Vytvářejte pak hromádky po 11,pak zase dejte dohromady,dále třeba počet 15,.....a tak prozkoušejte všechny počty od 11-20. UVĚDOMTE SI ,ŽE JEDENÁCT  JE 1 DESÍTKA.......1D A JEDNA JEDNOTKA....1J. Teprve pak udělejte cvičení v učebnici na straně 42- oddělte dukátky na hromádku po deseti a zbytek na jednotky a zapište.

V sešitě Počítáme do dvaceti  na straně 2 a 3 domalujte předměty podle daného počtu.