Obnovení provozu MŠ
před 2 měsíci, 21.12.2020

Příměstský tábor

SPOLEČNĚ JSME ODSTARTOVALI PRÁZDNINY … aneb, příměstský tábor trošku jinak

Letos jsme se sešli v poněkud skromnějším obsazení, nicméně nám nic nebránilo tomu si to pořádně užít. Hned den po vysvědčení 1. července jsme vyrazili na celodenní pěší výlet po okolí. Prošli jsme přes vinohrady směrem na Chabaně, kde jsme si odpočinuli u sekvoje. Někteří už se nemohli dočkat, až zabrousí do lesa pro nějaké poklady – a povedlo se. Houbařská sezóna je v plném proudu J U studánky nedaleko hospody Pod Břesteckou skalou jsme se občerstvili a pokračovali na táborák. Trošku jsme se potrápili při rozdělávání ohně, ale povedlo se a špekáčky byly prostě mňam. Na hřišti jsme si zahráli i fotbal a další hry. Naše celodenní putování jsme po cca 10km zakončili opět v Tupesích.

Další den jsme si naplánovali trošku klidovější aktivity. Dopoledne si každý vyrobil svůj originální pytlík/batůžek. Zahráli jsme si také několik her v tělocvičně. Hlavu jsme si potrápili při paměťovce, koordinaci a pružnost těla zase při skákačce. Při odpoledních aktivitách na hřišti jsme mezi sebou našli borce ve skoku do písku. Odpolední svačina byla plně v režii dětí. Vyráběli jsme společně vafle. Děti vážily a měřily potřebné suroviny, šlehaly, pekly a nakonec zdobily a snědly J

Co nás trošku zamrzelo, bylo páteční upršené počasí. V plánu jsme měli výlet na Smraďavku na krmení kačenek. Díky dešti jsme ale změnili narychlo plány a v rámci našeho pláštěnkového výletu jsme se aspoň prošli po zámecké zahradě, přivoněli k fuksíím a podívali se na zvířátka v Záchranné stanici, kde jsme nakrmili také kačenky. Potom jsme si zašli na zmrzlinu a horkou čokoládu do tamní čokoládovny. Naše třídenní společné chvíle jsme odpoledne zakončili nejoblíbenějšími táborovými hrami a aktivitami v tělocvičně.

Malí i větší táborníci byli úžasní a tak to má být. Prázdniny jsme společně krásně odstartovali, tak v tom duchu pokračujte až do jejich konce. A hlavně bez komplikací, ve zdraví a bez úrazů. Mějte krásné léto.

Barbora