Změny v přijímacím řízení na SŠ 2020/2021

Informace pro žáky, žákyně a jejich rodiče ke změnám v přijímacím řízení na střední školy ve školním roce 2020/2021.

Nové termíny přijímacího řízení na čtyřleté obory SŠ:

• 3. a 4. května

Šestiletá a osmiletá gymnázia:

• 5. a 6. května

Náhradní termíny:

• 2. a 3. června

Důležité informace:

1. Většina středních škol bude realizovat jednotné přijímací zkoušky (Cermat).
  2. Střední škola nemusí v přijímacím řízení využít jednotnou přijímací zkoušku (Cermat). Pokud SŠ nebude přijímat na základě jednotné přijímací zkoušky, musí využít svou školní přijímací zkoušku, která se ale nebude konat v termínech jednotné přijímací zkoušky (Cermat).
  3. V případě, že škola obdrží méně přihlášek, než kolik plánuje otevřít míst, může přijímací zkoušku zrušit (do 8. března).
  4. Uchazeči budou mít u jednotné přijímací zkoušky více času na didaktické testy.
  5. Kompletní informace MŠMT najdete v přílohách, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Mgr. Karla Milošová