Rodiče do školy 2023/2024

15. 2. 2024

8. ročník akce školního kariérního poradenství

V tomto školním roce proběhl už 8. ročník  akce, kterou pořádá škola vždy pro žáky 8. a 9. ročníku,  Rodiče do školy. Podstata této akce spočívá v tom, že  pár odvážný rodičů nebo přátel školy představí v krátkých prezentacích žákům svou práci. Poví jim o jejích kladech i záporech, o potřebném vzdělání  i o uplatnění na trhu práce.  Žáci, kteří se nacházejí v období, kdy musí přemýšlet nad tím, kam povedou jejich kroky po ZŠ,  se tak mají možnost seznámit s profesemi, které v jejich blízkém okolí možná nikdo nevykonává, a dozvědět se o nich od lidí, kteří mají svou práci rádi a dovedou o ní zajímavě popovídat.

Tentokrát  nás se svým zajímavým zaměstnáním seznámila nejprve slečna Simona Tvrdá, která pracuje jako letuška, mimo jiné i u Arabia Airlines. Žáci se dozvěděli, co je potřeba k tomu, aby mohli pracovat jako letuška nebo stevard. Dozvěděli se o kladech, ale i záporech této profese.

Dalšími hosty, kteří tentokrát žákům povyprávěli o svém studiu, byli Michaela Kouřímová, studentka 3. ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno – obor zubař a Ladislav Kouřím, student 4. ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno – obor všeobecné lékařství. Tady naše studenty hodně zajímalo, zda je lepší hlásit se na medicínu ze střední zdravotnické školy nebo z gymnázia, náročnost tohoto studia atd.

Přednášky byly velmi zajímavé a inspirativní. Všem přednášejícím velice děkujeme za to, že část svého volného času strávili u nás ve škole.

Mgr. Karla Milošová