McDonald’s Cup 2023

16. 5. 2023

Úspěšný 24. ročník fotbalového turnaje pro 1. stupně ZŠ.

Mladší žáci (1. – 3. třída) postoupili z okrskového kola do vyřazovací části, kde bohužel po velmi dobrém výkonu prohráli s Hlukem a tím pro ně letošní účast v turnaji skončila. Předvedli skvělé výkony a všichni zúčastnění hráli na maximum a patří jim dík za vzornou reprezentaci školy.

Školu reprezentovali: 1. třída – Filip Švec, Hanuš Vaněk, 2. třída – Jan Kameník, Jakub Vávra, 3. třída – Jakub Vysloužil, Roman Šácha, Kryštof Špičák, Patrik Špičák, Sebastian Vavruška, Matyáš Blaha.

Starší žáci (4. – 5. třída) postoupili v okrskovém kole z druhého místa v tabulce do čtvrtfinále, kde porazili Hluk (4:2), čímž si zajistili postup do okresního kola. V okresním kole bylo 8 nejlepších mužstev z okresu Uherské Hradiště. Ve skupině hráli se školami Sportovní UH, Šumice a Bojkovice. Prohráli pouze se Sportovkou a z 2. místa postoupili do semifinále, kde porazili 2:1 Bílovice. Ve finále sice podlehli Sportovce, ale Sportovka jako pořadatel republikového finále měla účast jistou, tudíž jsme postoupili do krajského finále. To se nám zatím nikdy nepodařilo a je to obrovský úspěch.

Krajské finále se konalo ve Zlíně, zde bylo už jenom 5 nejlepších z celého Zlínského kraje. Tupesy, Vsetín, Zlín, Kroměříž a Brumov. Předvedli jsme velmi dobrou hru. Bohužel všechny týmy byly nad naše síly. Přesto si odvážíme dobrý pocit za předvedený výkon.

Naši školu reprezentovali: 4. třída – Adam Špaček, 5. třída – Jakub Blaha, Martin Bachan, Jan Kubíček, Tereza Kubíčková, Veronika Lesová, Aneta Kostílková, Jáchym Ryznič, Roman Hlaváč, Tobiáš Vávra, Antonín Šmíd.

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci školy, ale i obce Tupesy.