Rodiče do školy

10. 2. 2023

Projekt kariérního poradenství, při kterém rodiče představují žákům informace o svém povolání.

V tomto školním roce proběhl už 7.  ročník projektu kariérního poradenství "Rodiče do školy".

Podstata této akce spočívá v tom, že  pár odvážný rodičů nebo přátel školy představí v krátkých prezentacích žákům svou práci. Poví jim o jejích kladech i záporech, o potřebném vzdělání  i o uplatnění na trhu práce.  Žáci, kteří se nacházejí v období, kdy musí přemýšlet nad tím, kam povedou jejich kroky po ZŠ,  se tak mají možnost seznámit s profesemi, které v jejich blízkém okolí možná nikdo nevykonává, a dozvědět se o nich od lidí, kteří mají svou práci rádi a dovedou o ní zajímavě popovídat.

Tentokrát  nás se svou prací seznámili pánové Pavel Bureš a František Mikula, jednatelé firmy BURMIK, kteří provozují restauraci a penzion Pod Břesteckou skalou. Žáci mohli nahlédnout pod pokličku šéfkuchaře i provozního a blíže se seznámit s klady a zápory provozování takového podniku.

Dalším hostem, který žákům velice poutavě povyprávěl o své práci, byl žurnalista Radek Bartoníček, jehož články můžete v současné době najít zejména na webu Aktuálně.cz.  Specializuje se na psaní o politice, hodně se také věnuje mapování dění rodného Slovácka.

S žáky velice aktivně debatoval o práci novináře a ochotně odpovídal na spoustu zajímavých dotazů.

Po skončení přednášky pro 8. a 9. třídu se pan Bartoníček ještě věnoval našemu školnímu novinářskému kroužku, který vydává časopis Tahák a jehož členové ho v čele s vedoucí Mgr. Barborou Křemečkovou opět velice důsledně vyzpovídali v souvislosti s jeho novinářskými zkušenostmi. Dostali od něho též několik profesních rad.

Přednášky byly velmi zajímavé a inspirativní. Všem přednášejícím velice děkujeme za to, že část svého volného času strávili u nás ve škole.

Mgr. Karla Milošová